Krásne, praktické a jednoduché na používanie.

Naše voňavé a ekologické obrúsky s detských motývoch ako stvorené na balenie desiaty či iných jedál pre deti.

A aby sa nezabudlo, ich používaním pomáhame spoločne šetriť prírodu, redukovať plastový odpad a udržiavať chov včiel na Slovensku.

Voskové obrúsky vyrábame ručne priamo na včelej farme zo 100% bavlny a zmesi včelieho vosku, živice, jojobového oleja a propolisu. Bavlna, ktorú používame je certifikovaná a bol nám pridelený aj certifikát Úradu verejného zdravotníctva.

Zloženie:

» 100% bavlna 

» Včelí vosk – je antibakteriálny, vďaka nemu sú obrúsky odolný voči vode a súčasne priedušný

» Bio jojobový olej - je antibakteriálny, obrúskom prepožičiava poddajnosť

» Živica – vďaka nej sú obrúsky po zahriatí v dlaniach lepivý

» Propolis – je antibakteriálny a protiplesňový

Balenie obsahuje:

1x Stredný obrúsok – 25x30cm (jednorožce)

1x Malý obrúsok – 20x20cm (víly)

Ako sa o obrúsok starať:

Je Váš obrúsok znečistený? Nevadí, stačí ho opláchnuť studenou vodou a nechať prevesený napríklad cez odkvapkávač. Po usušení je znova pripravený na použitie. Pri jeho údržbe môžete použiť aj šetrné čistiace prostriedky, no nesmú obsahovať alkohol a rozpúšťadlá.

Pri správnej starostlivosti Vám obrúsok vydrží aj rok. Predstavte si, aké množstvo potravín dokáže za takúto dobu zachrániť pred pokazením.

Za čo by sa Vám Váš obrúsok nepoďakoval:

Obrúsok nenechávajte v blízkosti zdroja tepla ani na priamom slnku. Neumývajte ho v umývačke riadu ani v práčke a nesušte ho v sušičke či na radiátore. Včelí vosk, ktorí obsahuje, by sa mohol rozpustiť a Váš obrúsok by sa stal nepoužiteľným.

Keď sa životnosť obrúska chýli ku koncu:

Naše obrúsky sú kompostovateľné, stačí ich nastrihať na menšie kúsky a pridať do kompostu alebo ich môžete použiť ako podpaľovač.